KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Grafiskt blad 15229479
*
nr 1522 9479
Oskar Andersson OA
(1877-1906), Sverige
Grafiskt blad, Signerad, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 37x48 cm
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 20:43:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 18:38:53
1
200 kr
16/2 21:08:04
2
Vinnande bud
20/2 16:53:49
1
600 kr
20/2 16:53:49
2
700 kr (Budbetjänt)
20/2 20:30:18
3
800 kr
20/2 20:30:18
2
900 kr (Budbetjänt)
20/2 20:38:31
4
1.000 kr
20/2 20:38:31
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oskar Andersson OA
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
Läs mer om Oskar Andersson OA
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafiskt blad oskar andersson oa svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
*
Oskar Andersson OA
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Oskar Andersson OA
nr 1522 9479
Oskar Andersson OA
(1877-1906), Sverige
Grafiskt blad, Signerad, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 37x48 cm
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 på Ekerö.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 18:38:53 | 1 | 200 kr |
16/2 21:08:04 | 2 | Vinnande bud |
20/2 16:53:49 | 1 | 600 kr |
20/2 16:53:49 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
20/2 20:30:18 | 3 | 800 kr |
20/2 20:30:18 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
20/2 20:38:31 | 4 | 1.000 kr |
20/2 20:38:31 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oskar Andersson OA
Oskar Emil Andersson, signaturen OA, svensk skämt- och serietecknare född 1877 i Stockholm, död 1906 pÃ¥ Ekerö.Läs mer om Oskar Andersson OA
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafiskt blad oskar andersson oa svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08